Matematyka EZO

Powiedz mi, a zapomnę.
Pokaż mi, a zapamiętam.
Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

– Konfucjusz

Magiczne zabawy z liczbami

Program zajęć pozalekcyjnych z matematyki EZO został stworzony przez doświadczonych nauczycieli i pedagogów, którzy bazując na własnych doświadczeniach, świadomi trudności z jakimi borykają się uczniowie na lekcjach matematyki, postanowili ułatwić im przyswojenie materiału w przystępny sposób. Opracowali program w pełni dostosowany do obowiązującej podstawy programowej, który bazuje na zajęciach praktycznych, eksperymentach, doświadczeniach i różnego rodzaju zabawach oraz wsparty jest podręcznikami i atrakcyjnymi pomocami do każdych zajęć.

Klasy matematyczne

Eksperymentuj

Zrozum

Oblicz

Innowacyjny sposób na wprowadzenie uczniów w świat matematyki pomaga zrozumieć, utrwalić i zapamiętać to, co wydawało się niemożliwe. Dzięki programowi Matematyka EZO dzieci przestają się obawiać kolejnej lekcji w szkole, są bardziej pewne siebie, z chęcią biorą udział w zajęciach, natomiast nauka staje się dla nich przyjemnością.

Zajęcia wzbogacone są w szereg pomocy dydaktycznych, aby każde dziecko mogło zrozumieć od podstaw nowe pojęcia matematyczne.

Pomagają nam między innymi:

 • osie
 • karty
 • plansze
 • klocki
 • wagi
 • zegary
 • linijki
 • odważniki
 • bryły
 • figury
 • gry
 • oraz wiele innych pomocy dydaktycznych

Cztery filary MATEMATYKI EZO

FILAR I

 

Składają się na niego 3 poziomy (jeden poziom to jeden rok nauki) realizowane z dziećmi w wieku przedszkolnym. Poziomy niezwykle cenne – to tutaj śmiało można rzec: nauka to zabawa, zabawa to nauka! Dlatego dzieci tak chętnie uczęszczają na nasze zajęcia.
 

FILAR II

 

Kolejne trzy poziomy, które realizujemy z dziećmi z klas 1-3 SP. Jest to program, w którym zabawa ustępuje miejsca między innymi eksperymentom i grom logiczno–planszowym. Tematy jakie realizujemy wykraczają poza szkolną podstawę programową.
 

FILAR III

 

Programy realizowane ze starszymi uczniami. Diametralnie różnią się od wcześniejszych poziomów. Mają na celu wspomaganie programów realizowanych w szkole, uwzględniają szkolną podstawę programową i wszelkie potrzeby uczniów. Pomagają w oswojeniu się z nowymi tematami, które często na początku wydają się być bardzo trudne.
 

FILAR IV

 

Poszerzamy i rozwijamy umiejętności uczniów. Często słyszymy, że zadania proponowane podczas zajęć są trudniejsze niż te w szkole. Ale czy to nie dzięki nim, te w szkole są łatwiejsze? To tutaj po raz pierwszy uczniowie spotykają się z dowodami matematycznymi, samodzielnie dochodzą do budowania wzorów matematycznych, a co za tym idzie – łatwiej je zapamiętują. Tu świat matematyki otwiera szeroko swoje drzwi. Uczniowie klas 8 biorą udział w naszych specjalnych kursach przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty.

 

Zapisz swoje dziecko już dziś!

Formularz kontaktowy

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

7 + 2 =

mini F.A.Q.

Dla kogo przeznaczone są zajęcia?

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 4 do 14 roku życia i prowadzone są w małych grupach.

Co obejmuje program Matematyka EZO?

Program EZO obejmuje 11 poziomów nauczania. Każdy z nich zawiera 32 scenariusze realizowane w przeciągu całego roku szkolnego.

Jak długo trwają lekcje?

W Edulandii każda lekcja matematyki trwa 60 minut.